Drodzy rodzice, kochani Hejnaliści,

Oto kolejne propozycje zabaw, w które możecie pobawić się w domu.

1. Poszukiwanie skarbów

Do pudełka (np. po butach) wsyp drobne klocki, fasolę lub niewielkie kule z gazety. Na dnie pudełka ukryj jakiś drobne przedmioty (np. figurki z jajka niespodzianki). Poproś dziecko aby je odnalazło.

2. Skoki przez drabinkę

Wykonaj drabinkę, np. z gazety. Wystarczy pociąć ją na 5-centymetrowe paski, które ułożycie na podłodze na wzór drabinki. Zadanie dziecka polega na sprawnym przeskakiwaniu kolejnych szczebelków.

3. Chodzenie po linie

Ta zabawa dla dzieci bardzo pomaga w ćwiczeniu równowagi. Potrzebna jest linka, sznurek lub linia ułożona z pasków gazety. Można ułożyć linię prosto, w fale lub zygzaki. Dziecko przechodzi po linie stopa za stopą.

4. Celowanie

Ustawiamy dwa dowolne pudełka jedno na drugim. W pewnej odległości wyznaczamy linię, na której staje rzucające dziecko. Dziecko małą piłką lub kulą z gazety, stara się trafić w piramidę. Po dwóch kolejkach staramy się zwiększyć odległość.

  1. Wyczaruj ogródek

Na kartce papieru narysuj kilka kolorowych kółek różnej wielkości. Poproś dziecko aby dorysowało do nich kolorowe płatki, łodygi, listki i wyczarowało z nich ogródek. Płatki i listki dziecko może „namalować” odbijając paluszek delikatnie zamoczony w kolorowych farbkach. W ogródku mogą się też pojawić motylki, biedronki, ślimaczki i co tylko chcecie.

Miłej zabawy!

Poproście rodziców, żeby zrobili zdjęcia waszych prac. Zrobimy później wystawę.