Propozycja zajęć dla grupy 5 latków „Lajkoniki” na dzień 23.03.2020r.

1. „Sensoryczny koszyczek”- Odgadywanie przedmiotów za pomocą zmysłu dotyku.

Już nie raz w przedszkolu bawiliśmy się w taki sposób, używając tajemniczego pudełka lub zakrywaliśmy przedmioty chustą. Teraz czas pobawić się z rodzicami. Do pudełka wkładamy przedmiot ale tak, aby druga osoba nie wiedziała co wkładamy. Następnie za pomocą dotyku staramy się rozszyfrować co to takiego.

2.”Wiosenna praca plastyczna FORSYCJE” – na kartce malujemy brązowe gałązki. Następnie za pomocą pędzla, patyka lub palca malujemy kwiat forsycji z 4 płatkami.

PO POWROCIE DO PRZEDSZKOLA CHĘTNIE ZOBACZYMY WASZE PRACE.

1. Zaśpiewacie wspólnie z rodzicami jedną z naszych wiosennych piosenek, które śpiewaliśmy w przedszkoli np. „Wiosna”, „Grabie i łopaty”

Bardzo polecam stronę www.mojedziecikreatywne.pl tam jest mnóstwo ciekawych propozycji na wiosenne zabawy i nie tylko.