Propozycje zabaw na czwartek 26.03.2020

Temat: Na wiosennej łące

1. Zabawa dydaktyczna „Zbieranie kwiatów wiosennych” – Pani Wiosna rozsypała kwiaty (np. kulki papieru), zadaniem dziecka jest zebranie dwóch kwiatków – po jednym do ręki. Dzieci przeliczają kwiaty do 2, porównują ilość – gdzie jest więcej, gdzie mniej, a może jest tyle samo.

Zabawa ruchowa „Taniec kwiatów” – do muzyki dzieci „kwiatuszki” początkowo śpią w nasionku, następnie powoli rozwijają się, podnoszą do góry, kiedy muzyka staje się trochę żywsza „kwiatuszki” całkiem rozwinięte rozpoczynają swój wiosenny taniec. (Można skorzystać z muzyki, którą Państwo znajdą na youtube pod nazwą FLOWERS CAN DANCE!!! Amazing nature

FLOWERS CAN DANCE
  1. Ćwiczenia relaksacyjne w formie masażu – Zabawa paluszkowa „Moje palce”

Moje palce lubią harce,                     (poruszamy wszystkimi palcami)