Kraków 31.10.2019r.

W związku z obchodami Święta Niepodległości

w dniu 8 listopada 2019r. (tj. piątek) o godz. 9.15   odbędzie się Uroczysta Akademia

z okazji 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W czasie uroczystości nastąpi odśpiewanie Hymnu Państwowego wraz z uroczystym ceremoniałem Pocztu Sztandarowego oraz zostaną zaprezentowane przez każdą grupę pieśni patriotyczne według poniższego programu:

• I gr. „Paziowie” – „Płynie Wisła, płynie”, autor: Kazimierz Hoffman, pieśń patriotyczna;
  • II gr. „Krakowiacy” – „Czerwone jabłuszko” autor: nieznany, pieśń ludowa;
  • III gr. „Hejnaliści” – „Hej, hej ułani malowane dzieci”, autor: nieznany, pieśń wojskowa;
  • IV gr. „Smoki Wawelskie” – „Przybyli ułani pod okienko”, autor: Feliks Gwiżdż Kolberg, pieśń wojskowa;
  • V gr. „Lajkoniki” –„Pierwsza Kadrowa”, autor: Wacław, Kazimierz Łęcki, pieśń legionowa;
  • VI gr. „Duszki Wawelskie” – „My pierwsza brygada”, autor: kpt. Andrzej Brzuchal-Sikorski, melodia ludowa;
  • VII gr. „Żacy” – „Szara piechota”, autor: Bolesław Lubicz-Zahorski, pieśń wojskowa.

Podczas Akademii przedszkolaki wysłuchają krótkich informacji na temat Święta Niepodległości. Następnie dzieci z najstarszych grup złożą kwiaty na grobie Józefa Piłsudskiego na Wawelu w Krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów, a dzieci z młodszych grup złożą kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy zbiegu ulic Wenecji i Garncarskiej.