Kraków dn. 23.08.2019 r.

Serdecznie witamy Rodziców i Dzieci po przerwie wakacyjnej!

Informujemy, że działalność wznawiamy z dniem 02 września 2019 r., tj. poniedziałek
Przedszkole czynne jest od godz. 6.15 – 17.30.
Schodzenie dzieci odbywa się do godz. 8.00
Uprzejmie prosimy o przestrzeganie godzin schodzenia, z uwagi na obsługę szatni i
prawidłowe funkcjonowanie placówki.

*W pierwszych dniach czyli od 2 września (poniedziałek) prosimy o wcześniejsze
przyprowadzanie dzieci, by był czas na wskazanie miejsc w szatni, półeczek
ubraniowych oraz wskazanie przedszkolakom ich grup.

W ramach programu adaptacyjnego: w dniu 02 września 2019 r., tj. poniedziałek
uprzejmie prosimy by wszystkie nowo przyjęte dzieci, bez względu na grupę wiekową
przyniosły swoje ulubione maskotki (nie zabawki), z którymi fotograf bezpłatnie będzie
wykonywał im portrety, a które następnie ozdobią sale przedszkolne.

W poniedziałek 02.09.19 r. o godz. 9.00 odbędzie się spektakl teatralny w wykonaniu
Agencji Teatralnej „Skrzat” pt. „Nowe Przygody Koziołka Matołka”,
w wtorek 03.09.19 r. godz. 9.00 odbędzie się kolejny spektakl teatralny w wykonaniu
Agencji Teatralnej „Skrzat” pt. „O Plastusiu co zabłądził w borze”.

W nieprzekraczalnym terminie tj. od 2.09-06.09.2019 prosimy o złożenie u nauczycieli grup lub w dyrekcji zaświadczeń lekarskich o treści:
„Dziecko ………………..( imię i nazwisko) jest zdrowe i może uczęszczać do przedszkola.
Szczepienia zgodne z kalendarzem szczepień”
Jeśli brak takiego zaświadczenia wystawionego przez lekarza, oświadczenie tej samej treści mogą napisać rodzice, obydwoje czytelnie podpisać go i przedłożyć w dyrekcji.

Dla dzieci u których występuje alergia pokarmowa i objęte muszą być specjalną dietą (wykluczającą pewne produkty) należy złożyć podanie w dyrekcji wraz z zaświadczeniem lekarskim w dniu 02 września 2019r.

Podstawowa wyprawka obowiązująca dzieci z wszystkich siedmiu grup, którą
skompletowaną w całości i podpisaną prosimy składać u nauczycielek-wychowawczyń,
obowiązkowo w pierwszym dniu przyjścia dziecka do przedszkola:
1) obuwie zamienne podpisane! (szatnia),
2) worek z zapasowymi, podpisanymi! rzeczami do przebrania obowiązuje wszystkie
dzieci: majteczki, spodenki, podkoszulek (szatnia)
3) strój gimnastyczny (podpisane ubranka-góra, dół, w podpisanym!
lnianym/płóciennym worku- imię i nazwisko),
4) Strój do Karate- w worku
5) przybory do mycia zębów (szczoteczka, kubek, pasta- podpisane!),
6) Chusteczki higieniczne paczka 100 szt., ręczniki jednorazowe do rąk 2 paczki/200szt.,
mydło hipoalergiczne, chusteczki mokre 1 opakowanie.

O szczegółowych wymaganiach dotyczących pobytu dziecka w przedszkolu oraz wyprawce plastycznej, będziecie Sz. Państwo poinformowani na zebraniach grupowych, które odbędą się po głównych zebraniach organizacyjnych, w salach dydaktycznych grup z nauczycielkmi-wychowawczyniami.

Zebrania organizacyjne z uwagi na brak dużej sali odbędą się w
dwóch terminach:

– Rodzice dzieci grup najmłodszych tj. gr. I Paziów, gr. II Krakowiaków,
gr. III Hejnalistów, gr. IV Smoków Wawelskich
2 września 2019 r. – poniedziałek godz. 16.00

– Rodzice dzieci grup starszych tj. gr. V Lajkoników, gr. VI Wawelskich Duszków,
gr. VII Żaków
3 września 2019 r. – wtorek godz. 16.00

Miejsce zebrań – sala rekreacyjna na parterze. Z uwagi na istotę spraw organizacyjnych
prosimy Rodziców o obowiązkowe przybycie oraz zapewnienie opieki dzieciom na czas zebrań.

Informujmy, iż w bieżącym roku szkolnym 2019/2020 wystąpiła konieczność modyfikacji grup z uwagi na to, iż do szkoły odeszły dwie pełne grupy dzieci najstarszych oraz połowa przedszkolaków z grupy V-tej. Organizacja nowych grup nastąpiła przy zachowaniu zasady tworzenia ich ze względu na datę urodzenia. Bardzo prosimy o zrozumienie tej sytuacji i życzliwe nastawienie dzieci do tych zmian, szczególnie, że nie są łączone pojedynczo lecz w mniejszych lub większych grupkach, a każda z nich przechodzi z jedną ze swoich Pań wychowawczyń.

*Od dnia 26 sierpnia 2019 przed wejściem do przedszkola będzie informacja ogólna, podział na grupy oraz obsada nauczycieli – wychowawców i pomocy nauczycielek.
*Bardzo prosimy odstąpić od plastikowych i papierowych reklamówek – a zastąpić je płóciennymi, materiałowymi, podpisanymi woreczkami.
*Upoważnienie do odbioru dziecka na rok szkolny 2019/2020
– Dokładnie wypełnione i wydrukowane należy przedłożyć w dyrekcji w terminie do 06 września 2019 r.
– Upoważniane mogą być wyłącznie osoby pełnoletnie legitymujące się dowodem osobistym.

UPOWAŻNIENIE 2019/2020 do pobrania