W czwartek 15.12.2022 r. zapraszamy wszystkie przedszkolaki na warsztaty wielokulturowe “Tacy sami”.

W programie słuchanie bajek w języku ukraińskim, wspólne śpiewanie kolęd w różnych językach. Zwieńczeniem warsztatów będzie ubieranie wielokulturowej choinki.

Podsumowanie warsztatów

Między 15 a 22 grudnia w naszym przedszkolu “Pod Wawelem” odbyły się polsko-ukraińskie warsztaty wielokulturowe “Tacy sami”. Zostały zorganizowane i sfinansowane przy współpracy Miasta Krakowa z UNICEF.

Dla wszystkich przedszkolaków bajkę “Rękawiczka” w języku ukraińskim przeczytała mama dziewczynki z grupy I, a tłumaczyła ją na język polski nauczycielka z najmłodszej grupy. Odbył się również koncert kolęd śpiewanych po ukraińsku przez zaproszonych gości. Nie zabrakło również tradycyjnych, polskich kolęd w wykonaniu dzieci i pracowników całego przedszkola. Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w przygotowaniu świątecznych ozdób, które przyozdobiły naszą przedszkolną wielkokulturową choinkę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.