PONIEDZIAŁEK 21.10.2019 r.
ŚNIAD 1: Chleb pszenno-żytni z masłem, szczypiorkiem, ogórkiem świeżym, papryką czerwoną, parówki z szynki (93%
szynki wieprzowej) – Sokołów z ketchupem, herbata z cytryną słodzona miodem naturalnym, kalarepka.
ŚNIAD II: Kiwi, woda mineralna.
OBIAD: Zupa brokułowa z jarzynami (seler), ryżem brązowym, zieloną pietruszką, zabielana śmietaną, zrazy z
szynki wieprzowej w sosie pomidorowym zagęszczanym dynią, selerem, cebulą, ziemniaki, surówka z białej
kapusty z cebulką, marchewką, jabłkiem, śmietaną, prażonymi pestkami dyni, kompot owocowy.
PODW: Chleb pszenno-żytni z masłem, serem żółtym, szczypiorek, rzodkiewka, ogórek świeży, kawa zbożowa
(gluten) z mlekiem, cynamonem, słodzona miodem naturalnym.

WTOREK 22.10.2019 r.
ŚNIAD 1: Chleb pszenno-żytni z masłem, twarożek z papryką czerwoną, śmietaną ze szczypiorkiem, czosnkiem,
rzodkiewka, kakao (mleko) z cynamonem, słodzone miodem naturalnym, marchewka.
ŚNIAD II: Koktajl truskawkowy z jogurtem naturalnym.
OBIAD: Zupa porowa z jarzynami (seler) z kostką ziemniaczaną, zieloną pietruszką, zabielana śmietaną risotto z
filetem z indyka, z sosem pieczarkowym (śmietana), cebulką, papryką, kukurydzą, groszkiem zielonym,
kurkumą, kompot owocowy.
PODW: Wafelek ryżowy, „Minionki w krainie owoców” (sałatka owocowa ze świeżych pomarańczy, ananasów,
bananów, jabłek, kiwi, bawarka (mleko) z cynamonem, słodzona miodem naturalnym.

ŚRODA 23.10.2019 r.
ŚNIAD 1: Chleb pszenno-żytni z masłem, polędwicą sopocką, rzodkiewką, szczypiorkiem, ogórkiem świeżym, sałatą,
zupa mleczna z płatkami owsianymi (gluten) górskimi, herbata z cytryną słodzona miodem naturalnym,
kalarepka.
ŚNIAD II: Jabłko, woda mineralna.
OBIAD: Zupa jarzynowa (seler), z kaszą jaglaną, zieloną pietruszką, zabielana śmietaną, filet z indyka panierowany
(gluten, jajka), ziemniaki z koperkiem, surówka z selera, jabłek, śmietany, z sokiem z cytryny, słodzona
miodem naturalnym, kompot owocowy.
PODW: Wafelek ryżowy, galaretka truskawkowa z bananami, bitą śmietaną, cukrem z prawdziwą wanilią,
bawarka (mleko) z cynamonem, słodzona miodem naturalnym..

CZWARTEK 24.10.2019 r.
ŚNIAD 1: Bułka kukurydziana (gluten) z masłem, jajkiem krojonym, szczypiorek, rzodkiewka, ogórek świeży, kawa
zbożowa (gluten) z mlekiem z cynamonem, słodzona miodem naturalnym, marchewka.
ŚNIAD II: Banan, woda mineralna.
OBIAD: Kapuśniak z jarzynami (seler), kostką ziemniaczaną, zieloną pietruszką, zabielany śmietaną, z wkładką
wołową (zmiksowana pręga), naleśniki (jajka, mleko) biszkoptowe z mąki pszenno-żytnio razowej z
białym serem, musem malinowym, kompot owocowy.
PODW: Chleb pszenno-żytni z masłem, szynką wieprzową z Bobrownik z ogórkiem kiszonym, rzodkiewką, herbata
owocowa słodzona miodem naturalnym.

PIĄTEK 25.10.2019 r.
ŚNIAD 1: Chleb pszenno-żytni z masłem, serem żółtym, rzodkiewką, szczypiorkiem, ogórkiem świeżym, sałatą, zupa
mleczna z kaszą kukurydzianą, herbata z cytryną słodzona miodem naturalnym, kalarepka.
ŚNIAD II: Winogrona, woda mineralna.
OBIAD: Zupa pieczarkowa z jarzynami (seler), tartym ciastem (jajka) z mąki pszenno-żytnio razowej, zieloną
pietruszką, zabielana śmietaną, kotleciki (gluten, jajka) ze świeżego fileta z dorsza atlantyckiego, ziemniaki
z koperkiem, surówka z kapusty pekińskiej, papryki, pomidorów, marchewki, czosnku, z oliwą z oliwek,
kompot owocowy.
PODW: Ryż brązowy zapiekany z jabłkami, cynamonem, z jogurtem naturalnym z laską wanilii, dosładzany miodem
naturalnym, bawarka (mleko) słodzona miodem naturalnym.

W niniejszym jadłospisie wyróżniono substancje lub produkty powodujące alergie lub reakcje nietolerancji zgodnie z
załącznikiem II do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r.